Mobilya Seçiminde Yapılan Hatalar

Mobilya seçiminde Yapılan Hatalar

Eğer yeni ev kuruyor ya da mobilyalarınızı değiştiriyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Uzun ömürlü ve sağlam mobilyalar satın almak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenleri Evgör Mobilya Pazarlama Müdürü Ahmet Tanriverdi söylüyor.

Yeni koltuk takımı alırken ağacının sağlamlığı, boyutları, döşemesinin rengi, deseni, işlevselliği ve de fiyatı önemlidir. Çok ucuz olup kullanışsız, çok güzel olup yüksek fiyatlara mobilya almak mümkün. Öncelikle odanın şekli ve işlevselliğini düşünerek hangi ölçülerde ve şekilde bir mobilyaya ihtiyacınız olduğuna karar verin. Küçük salonlar köşe koltuklar ile daha büyük ve ferah görünür, büyük salonlar için büyük köşe koltukları tercih edilebileceği gibi iki üçlü iki tekli modeli de tercih edilebilir.

Dümdüz koltukları fantezi yastıklar ile klasik, spor rengarenk kumaşlardan yapılmış yastıklarla sevimli göstermek mümkündür. Oturma odalarında genellikle desenli ya da flu renklerde koltuklar seçilmelidir. Salonlarda ise koyu renkler özellikle bordo, yeşil, mürdüm, ebru, bej ve kahve tonları kullanılmalıdır. Amaç mekâna daha seçkin bir hava yansıtmaktır.

Silinebilen, terletmeyen yumuşak dokulu kumaşları tercih etmeliyiz. Salonlarımızda kadife, sonil, teflonlu kumaşlar tercih edilmelidir. Oturma odalarımızda keten, sentetik viscon, koton idealdir. Son dönemlerde revaçta olan deri çok pahalı olduğundan koltuklarda suni deri kullanılıyor; fakat bu tür döşemeler hem çok sıcak tutuyor hem de hemen yırtılabiliyor.

Suni derilerin temizlik kolaylığı var; Renk seçimi bir mobilya için en önemli etkenlerden biridir. Bunu seçerken yine evinizi düşünün. Evinizde genellikle toprak tonları hakimse siyah ya da kırmızı bir yemek odası takımı rahatsız edici olur. Bunları göz önünde bulundurun.

Model ve rengi seçtikten sonra sıra kumaş seçiminde. Kumaşı kullanım alanına ve yaşam tarzınıza uygun seçmelisiniz. Örneğin üç çocuklu bir evde beyaz kadife kullanmak tehlikeli olabilir. Kumaşın kolay silinebilmesi , yıkanabilir olması önemli. Satış danışmanına ürün özelliklerini sormaktan asla çekinmeyin. Aklınız ne geliyorsa sorun. Mobilya alırken kafanızda soru işareti kalmaması gerekiyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.